Rytuały SPA – co to jest?

SPA (łac. „sanitas per aquam” ) oznacza „zdrowy dzięki wodzie” i dotyczy wszelkich zabiegów mających działanie relaksacyjne, w których wykorzystuje się pozytywne właściwości wody, powietrza, naturalnych minerałów, oraz ciszy bądź też odpowiednio dobranej, spokojnej muzyki.

Rytuał SPA natomiast jest to specjalnie przygotowany zestaw pielęgnacyjny, który pozwoli Ci przenieść się w stan najgłębszego relaksu. Celem Rytuałów SPA jest odnowienie sił witalnych, relaks i eliminacja stresu. Rytuały SPA są to zabiegi przeznaczone nie tylko do pielęgnacji ciała ale także i umysłu. W czasie ich trwania będziesz mógł w pełni się zrelaksować i wyciszyć. Przenieść się do najdalszych zakątków świata oczami wyobraźni, a spokojna dopasowana muzyka ułatwi Ci ten proces. Podczas rytuału będziesz mieć kontakt z gorącymi olejami, masłami, olejkami eterycznymi, balsamami i profesjonalnymi maskami.

Nasze Rytuały – przebieg

Rytuały SPA w naszym salonie trwają około dwóch godzin i składają się z trzech elementów.

  • Pierwszym z nich jest peeling całego ciała. Zabieg ten delikatnie i skutecznie usuwa obumarłe komórki i zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Przyspiesza także proces odnowy biologicznej skóry i regeneracji naskórka, co powoduje, że wygląda ona młodziej i promienniej. Niwelowane są drobne przebarwienia i blizny, ujednolicony zostaje koloryt skóry, poprawiona jej elastyczność i jędrność. Używając specjalnych preparatów złuszczających typu scrub (czyli zawierające drobinki ścierające) terapeutka wykonuje peeling okrężnymi ruchami od stóp do głowy ciała. W zależności od rodzaju rytuału wykorzystujemy peelingi czekoladowe, kawowe oraz peeling z mleczkiem pszczelim. Peelingi te nie tylko świetnie oczyszczają skórę, ale także poprawiają wchłanianie substancji aktywnych i odżywczych z kosmetyków, które są w dalszej kolejności nakładane na ciało. Po skończonym peelingu należy dokładnie zmyć resztki produktu z ciała i osuszyć skórę ręcznikiem. Tego typu zabieg można powtarzać raz w tygodniu.
  • Kolejnym etapem jest relaksacyjny masaż całego ciała. W języku arabskim “mass” oznacza “dotyk”, dlatego sam masaż odbywa się właśnie poprzez dotyk. Jest to wspólna cecha wszystkich masaży. Masaży relaksujących wyróżniamy wiele rodzajów – wywodzą się one z różnych kultur i są wykonywane różnymi technikami, obejmując różne części ciała. Masaż relaksacyjny wykonywany w naszym salonie jest typowym zabiegiem pielęgnacyjnym służącym wyciszeniu pacjenta, zdjęciu z niego stresów dnia codziennego i uspokojeniu. Aby to osiągnąć musisz całkowicie zaufać terapeutce i poddać się jej działaniom – rozluźnić mięśnie, stawy i pozwolić zająć się Twoim ciałem i umysłem. Jeśli to zrobisz, będziesz w stanie w pełni ukoić zmysły, wyciszyć myśli i przenieść się w stan najgłębszego relaksu.
  • Ostatnim etapem naszych rytuałów jest nałożenie balsamu lub maski  na całą powierzchnię Twojej skóry. Następnie ciało zawijane jest w folię i przykrywane kocem. Tego rodzaju maski stosuje się w przypadku skóry suchej, wrażliwej, szarej i zmęczonej. Zabieg przywróci jej jędrność i sprężystość a jednocześnie pozwoli zrelaksować się i odprężyć. Skóra zostanie nawilżona, wygładzona i zacznie lepiej oddychać.

Podczas rytuału

W trakcie rytuałów w naszym salonie zetkniesz się także z innymi relaksującymi czynnikami, które mają również ogromne znaczenie, choć są często niedoceniane.

Będą to:

  • Gorący aromaterapeutyczny olej do masażu, którego temperatura rozluźni Twoje spięte mięśnie i da efekt głębokiego relaksu. Używane przez nas oliwki to intrygujące połączenie zapachów, które szybko przyniesie ulgę zmęczonym mięśniom i przeniesie Cię w stan głębokiego odprężenia. Wpływają one niezwykle regenerująco na skórę, która wchłaniając zawarte w nich substancje odżywcze pozostanie sprężysta, lśniąca i aksamitna w dotyku.
  • Aromaterapia naturalnymi olejkami eterycznymi, która zapozna Cię z pełną gamą wspaniałych zapachów, pozwoli przenieść się w krainę zapomnienia, a jednocześnie uzdrowi Twoje ciało i umysł, oraz wspomoże układ odpornościowy. W aromaterapii wykorzystuje się lecznicze działanie naturalnych olejków eterycznych w formie inhalacji, masażu i okładów (kompresów). Używane przez nas olejki są naturalnymi olejkami eterycznymi. Olejki te wytwarzane są w procesie destylacji roślin aromatycznych, poprzez poddanie ich działaniu pary lub przez maceracje tłuszczami. Terapeutyczne i lecznicze właściwości olejków eterycznych były znane już 3000 lat p.n.e. (w starożytnych Chinach, Indiach, Egipcie, Grecji i Macedonii) i po dziś dzień są skutecznie wykorzystywane i rozwijane. Współcześnie nawet w lekach bardzo często stosuje się nie tylko same olejki eteryczne ale także ich pochodne (np. mentol, tymol, anisol czy eukaliptol). Wykorzystywane w naszym salonie olejki są wysokiej jakości, niczym nie rozcieńczonymi substancjami, potwierdzonymi wieloma certyfikatami i Świadectwami Dopuszczenia do obrotu Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.
  • Muzyka relaksacyjna, która delikatnymi dźwiękami uspokoi Twoje myśli, wyciszy, odstresuje i zrelaksuje. Zgodność z naturą i jej wszystkimi elementami gwarantuje harmonię życia, w którym muzyka i dźwięki od tysięcy lat pełnią bardzo ważną rolę. Dźwięki wprowadzą Cię w specyficzny trans dzięki któremu odpłyniesz do świata marzeń i beztroski. Pozytywne wibracje zawarte w relaksujących, przestrzennych dźwiękach wyczarowane przy pomocy instrumentów, dźwięków natury, oraz wzmocnione anielskimi wokalami sprawiają, że ciało podczas zabiegu stanie się perfekcyjnie rozluźnione i zrelaksowane.

Wybierz swój rytuał i zarezerwuj termin już teraz.