Japoński masaż twarzy Anti-Aging

Japoński masaż twarzy oznacza ”drogę do naturalnego piękna”. Korzenie masażu sięgają XV wieku, a pochodną masażu jest Anma, który jest tradycyjnym systemem masażu w Japonii. Anma oznacza nacisnąć (An) i pocierać (Ma), jest jedną z najstarszych form masażu na świecie. Japońska technika masażu twarzy zapewnia widoczne i długotrwałe efekty, jakie trudno uzyskać za pomocą innych metod. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną formą liftingu i odmłodzenia twarzy. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu ale także na dobre samopoczucie i pozbycie się skupionego stresu.

Japoński masaż twarzy w przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej jest zabiegiem naturalnym i w 100% bezpiecznym dzięki czemu poprawia się nie tylko wygląd skóry. Ważne jest także polepszenie samopoczucia, zmniejszenie napięcia i całkowite odprężenie się podczas masażu.

Cztery etapy masażu

I etap – relaksujący
Polega na masażu dekoltu, karku i szyi. Poprzez głęboką pracę na mięśniach szyi, karku – okolic potylicy wpływamy pośrednio na rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy i zmniejszenie drobnych zmian napięciowych w okolicach czoła, oczu i ust. Napięte mięśnie szyi ograniczają swobodny przepływ krwi do głowy i twarzy, blokując dostawę odpowiedniej ilości tlenu i składników odżywczych.
II etap – drenaż limfatyczny
W tej części masażu wykorzystujemy techniki drenujące w połączeniu z akupresurą, pobudzając poszczególne punkty na twarzy odpowiadające za stymulacje wybranych obszarów twarzy. Drenaż limfatyczny poprawia ogólny wygląd twarzy, zmniejsza obrzęki, a także bardzo dobrze radzi sobie z cieniami i opuchlizną pod oczami. Lepsze ukrwienie, sprawniejsze dostarczanie tlenu i składników odżywczych do skóry oraz pozbawienie toksyn mają bardzo dobry wpływ na ogólną kondycję skóry. W efekcie, po zabiegu, twarz wydaje się młodsza i promienna.
III etap – lifting
Etap liftingujący mimo swojej intensywności czyli wykorzystywaniu zmiennych technik o różnym nasileniu i tempie nie powoduje dyskomfortu w odczuciach klienta, a mimo to skupia się na maksymalizacji efektów estetycznych oraz nieustannym odczuwalnym stanie relaksu psychicznego i fizycznego. W części liftingującej masażysta skupia się na miejscach najbardziej newralgicznych jak owal twarzy, linia bruzdy nosowo-wargowej, okolice oczu i czoła.
IV etap – energetyczny
Masażysta pracuje na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia pracy głównych narządów wewnętrznych. Stymulacja punktów przyporządkowanych odpowiednim narządom usprawnia ich funkcjonowanie. Dlatego akupresurę można stosować do złagodzenia występujących już dolegliwości, jak również profilaktycznie, aby poprawić ogólny stan zdrowia i pobudzenia energii życiowej.

Efekty masażu:
– zapobiega bądź zmniejsza efekty starzenia się skóry
– skóra odzyskuje swój blask
– niweluje nadmierne napięcie mięśni twarzy i szyi
– poprawia krążenie krwi i przepływ limfy
– stymuluje metabolizm komórkowy co wpływa na regenerację skóry
– reguluje bilans energetyczny całego ciała

Japoński masaż twarzy Anti-Aging jest sposobem, aby zrównoważyć ciało i uspokoić podrażniony układ nerwowy. To głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu aby utrzymać ciało zdrowe i mocne.  Anma zmniejsza napięcia, poprawia krążenie, przywraca i odmładza organizm umożliwiając mu jednocześnie głęboki relaks.

Czas

około 60 minut

Cena

japoński masaż twarzy anti-aging    150zł