Studio kosmetyczne Perfect Nature oferuje Państwu szeroki wachlarz różnorodnych masaży, od klasycznego, poprzez masaże egzotyczne, popularną i lubianą bańkę chińską, kończąc na wspaniałych i relaksujących rytuałach SPA.

Masaże wykonywane są przez wysoko wykwalifikowany i doświadczony zespół, którego jedynym celem jest Państwa zdrowie, relaks i wspaniałe samopoczucie.

Wybór masażu

W pierwszej kolejności należy zastanowić się czego oczekujemy od masażu oraz jaki cel chcemy uzyskać. Czy przychodzimy z myślą o odprężeniu się i relaksie, wymodelowaniu sylwetki czy też sprowadza nas ból pleców to rodzaj wybranego zabiegu wpływa na to, jakie efekty on przyniesie. Pomimo tego, iż wszystkie masaże wpływają dobroczynnie na cały nasz organizm, to jest między nimi znacząca różnica. Nasza bogata oferta pozwoli każdemu z Państwa znaleźć to czego szuka. Jeżeli wybór sprawia Państwu trudność, nasz personel z chęcią pomoże i zaproponuje odpowiedni masaż.

Masaż – pierwsza wizyta

Podczas każdej wizyty dołożymy wszelkich starań, aby poczuli się Państwo komfortowo i wyjątkowo. Jeżeli jeszcze nigdy nie korzystali Państwo z masażu, to poniższe wskazówki pomogą się do niego przygotować oraz w pełni cieszyć się z zabiegu.

Powitanie

Podczas pierwszej wizyty zostaniecie Państwo poproszeni o wypełnienie Karty Klienta. W karcie tej znajdują się przeciwwskazania do masażu, z którymi należy się zapoznać. Masażysta przywita się z Państwem i na podstawie Karty Klienta przeprowadzi krótką rozmowę, podczas której odpowie na wszystkie Państwa pytania.

Pokój masażu

Masażysta zaprowadzi Państwa do pokoju, w którym klimat jest nastrojowy i przytulny. Dla Państwa komfortu w pokoju znajdziecie jednorazową bieliznę do masażu (stringi) oraz ręcznik. Masaż może być wykonany w Państwa prywatnej bieliźnie (w takim przypadku może zostać ona ubrudzona, dobrze więc mieć bieliznę przeznaczoną tylko na tę okazję). Na czas trwania zabiegu zostaną Państwo przykryci ręcznikiem/kocem. Odkryte pozostaną jedynie aktualnie masowane partie ciała. Podczas masażu możecie się spodziewać atmosfery spokoju, odprężenia i relaksu.

Zakończenie zabiegu

Po zabiegu można skorzystać z prysznica, choć zalecamy zrobić to dopiero po kilku godzinach, by całkowicie wykorzystać dobroczynne działanie olejków.

Zalecenia

 • Prosimy o wcześniejsze, 10 minutowe przybycie do salonu. Pozwoli to Państwu w komforcie i spokoju przygotować się do masażu. Spóźnienie może spowodować skrócenie czasu trwania masażu
 • W trosce o długie włosy proponujemy spiąć je na czas masażu. Ułatwi to pracę masażyście oraz zmniejszy ryzyko ich naoliwienia.
 • Na czas trwania masażu zostaną Państwo poproszeni o zdjęcie wszelkiej biżuterii. Zostaną Państwo poproszeni o wyłączenie lub wyciszenie telefonu jeżeli musi on pozostać włączony.
 • Wskazane jest unikanie jedzenia dużych posiłków co najmniej na godzinę przed masażem.

Jeżeli powyższe informacje nie zaspokoiły Państwa pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Wpływ masażu na nasz organizm

Wpływ masażu na układ nerwowy

Masując tkanki, bezpośrednio wpływamy na zakończenia nerwowe, stymulując przewodnictwo nerwowe. W zależności od rodzaju wykonanego masażu i użytych technik może on działać tonizująco lub pobudzająco. Masaż przynosi dobre efekty w redukcji stresu oraz w stanach depresyjnych i nerwicy.

Wpływ masażu na układ krążenia i chłonny

Masaż stymuluje układ krwionośny i limfatyczny do pracy, co powoduje wzmożenie zasilania organów w tlen i substancje odżywcze oraz odprowadzanie szkodliwych produktów przemiany materii.

Wpływ masażu na układ oddechowy

Masaż prowadzi do poprawy procesów oddychania. Uelastycznienie mięśni międzyżebrowych oraz zwiększenie ruchomości w stawach powoduje zwiększenie objętości klatki piersiowej. Pobudzenie drzewa oskrzelowego prowadzi do zwiększonego wydzielania śluzu, który jednocześnie zostaje usunięty. Poprzez pobudzenie układu krążenia następuje szybsza przemiana materii, a tym samym większe zapotrzebowanie na tlen.

Wpływ masażu na układ pokarmowy

Masaż poprzez pobudzenie układu krążenia wpływa na poprawę funkcjonowania przewodu pokarmowego. Wzmagane jest wydzielanie hormonów żołądkowo-jelitowych. Następuje poprawa trawienia i przyswajania substancji odżywczych. Masaż również wpływa na przyspieszenie wydalania z przewodu pokarmowego produktów niestrawionych.

Główne przeciwwskazania do masażu

 • ostre stany zapalne
 • wysokie nadciśnienie
 • żylaki (wykluczają częściowo)
 • tętniaki
 • choroby zakaźne (bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze)
 • rozległe uszkodzenia skóry, choroby skóry
 • niewyrównane wady serca
 • wczesne stany po złamaniu kości
 • miesiączka
 • występowanie tętniaków
 • miażdżyca (daleko posunięta)
 • łamliwość kości
 • stany gorączkowe
 • choroby nowotworowe